اسباب بازی  و تاثیر آن

اسباب بازی و تاثیر آن

اسباب بازی و تاثیر آن

همانطور که از نام اسباب بازی پیدا هست این وسایل برای بازی کودکان طراحی و ساخته شده اند ولیکن امروزه با پیشرفت آنها و وجود وسایل کنترلی حرفه ای افراد بزرگسال نیز از آنها لذت میبرند.

اسباب بازی نه تنها برای سرگرم کردن کودکان مناسب است بلکه در رشد فکری کودکان تاثیر بسزایی دارد.

از لحاظ علمی ثابت شده است که کودکان از سن زیر یک سالگی به اسباب بازی علاقه مند میشوند و با آنها ارتباط برقرار میکنند، زمانی که یک اسباب بازی به یک کودک فقط چند ماهه داده میشود باعث میشود که به رنگ های آن با دقت نگاه کرده و آن را در دست خود تکان دهد که این موضوع باعث رشد فکری و حرکتی کودک میگردد.

اسباب بازی

باید دقت داشت تا اسباب بازی که برای کودک خود خریداری میکنیم مناسب سن او باشد تا کودک از آن استفاده کند، اسباب بازی ها یکی از لذت بخش ترین وسایل کودکان میباشد و حتی در زمان بزرگی نیز از دیدن آن لذت میبرند یاد خاطرات کودکی خود می افتند.

اسباب بازی ها برای کودکان گاهی مانند ابزار کار آنها میباشد و با آنها احساس غرور میکنند و همین امر هست که باعث شده تا در زمان خرید به اسباب بازی مناسب کودک خود بیشتر دقت کنیم.

اینکه اسباب بازی برای چه سنی و چه جنسیتی خریداری میشود از نکات بسیار مهمی هست، کودکان از اسباب بازی هایی که با کارهای افراد بزرگتر خود مرتبط هست بسیار لذت میبرند.

اسباب بازی

دختران علاقه مند به کارهایی هستند که مادرشان در منزل انجام میدهد و پسران نیز به کارهایی مانند کارهایی که پدرشان انجام میدهد، پس الگو برداری با اسباب بازی های مشابه وسایل بزرگان برای آنها بسیار جذاب میباشد و به آنها حس غرور میدهد.

امروزه با پیشرفت اسباب بازی ها برای سنین مختلف و همچنین تولید آنها با کیفیت مناسب سبب شده تا والدین کودک با خیال راحت تری آنها را خریداری کنند.

دیگر کمتر شاهد مواد رنگی سمی در اسباب بازی ها هستیم و از این جهت  میتوان با خیال راحت تری برای کودکان خود خرید کنیم.

وجود اسباب بازی های فکری و ساختن آنها توسط کودک از سنین کم بسیار موثر میباشد و باعث ایجاد حس اعتماد به نفس در کودک میگردد و باعث میشود تا از کودکی کارهای گروهی و تیمی را فرابگیرند.

اسباب بازی

کودکان در سنین بالاتر نیز میتوانند با خرید وسایل بازی مناسب خود از آنها لذت ببرند، چراکه کودک درون انسان هیچگاه از بین نمیرود و همیشه نیاز به تفریح دارد.

اسباب بازی

درباره نویسنده
...

حسین احمدی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توجه : تا اطلاع ثانوی فروش انجام نمیگردد
<< در صورت تمایل ایمیل خود را وارد کنید تا در صورت تغییر شرایط به شما اطلاع رسانی گردد >>
با تشکر از شما همراهان بازی کالا